Georgiev/Milkov - Thracian Lowlands, Bulgarije

Georgiev/Milkov - Thracian Lowlands, Bulgarije

Regio: Thracische Laagvlakte, Zuid-Bulgarije

Subregio: West-Thracië

Wijnmakers: Petar Georgiev & Radostin Milkov

Druivenrassen: dimyat, red misket, mavrud, rubin

Productie: 50.000 flessen per jaar


Het Georgiev/Milkov Wine Project begon in 2014, toen Petar Georgiev en Radostin Milkov op zoek gingen naar de juiste wijngaarden in de West-Thracische laagvlakte, nabij de stad Plovdiv. Zij vormen de drijvende kracht achter dit wijnproject. Als studiegenoten, vrienden en wijnmakers hebben ze in verschillende delen van de wereld, waaronder Oostenrijk, Malta, de VS en China wijn gemaakt, om daarna terug te keren naar Bulgarije.

Omdat ze geen eigen wijngaarden bezitten, kiezen ze voor nauwe samenwerking met gericht gekozen wijnboeren in de regio. Hun grootste fascinatie ligt immers in het werken met authentieke Bulgaarse druivenrassen, voornamelijk afkomstig van oude wijngaarden. Hun doel is om een hedendaagse interpretatie te geven aan deze authentieke Bulgaarse druivenrassen.


Petar Georgiev (links) geboren in Plovdiv, had nooit gedacht dat hij ooit wijnmaker zou worden. Hij studeerde af aan de Universiteit voor Voedseltechnologie in Plovdiv. Tijdens zijn studententijd werkte hij in een wijnbar, waar hij de diversiteit van de wijnwereld ontdekte. Zijn eerste ervaringen in de wijnbouw deed hij op bij Santa Sara in Bulgarije, gevolgd door werk bij Arndorfer in Kamptal, Oostenrijk, en Alan Scott in Marlborough, Nieuw-Zeeland. Tijdens deze stages ontstond zijn passie voor wijn. In 2010 sloot hij zich aan bij het team van Rosidi wijnhuis in Bulgarije, waar hij nog steeds als consultant actief is.

Radostin Milkov (rechts) geboren in Varna, ontdekte de wijnwereld via de familiewijngaarden aan de Zwarte Zeekust, in de buurt van Balchik. Na het behalen van zijn masterdiploma (Universiteit voor Voedseltechnologieën) in 2007 werkte hij in wijnregio’s in VS, Malta en China. Zijn interesse in authentieke lokale druivenrassen bracht hem uiteindelijk terug naar Bulgarije, waar hij dezelfde passie deelde als Petar Georgiev. Kort daarna begonnen ze samen te werken onder de naam Georgiev/Milkov Wine Project.


De regio

Wat dit project bijzonder maakt, is dat ze geen eigen wijngaarden hebben, maar samenwerken met specifieke wijnboeren in de regio Plovdiv, in de West-Thracische Laagvlakte. Enkele van de meest iconische wijngaardlocaties in deze regio zijn Brestovitsa, Novi Izvor en Prolom. De bodems variëren, maar lichte bruine bosgrond en kleigrond zijn typerend voor het gebied. De regio krijgt voldoende neerslag in de winter en de lente, wordt beschermd tegen sterke winden en profiteert van een groot aantal zonuren, wat bijdraagt aan stabiele oogstjaren. Men vermoedt dat de Bulgaarse druivenrassen zoals mavrud, rubin, pamid en Karlovsky misket hier hun oorsprong vinden, evenals de rode misket dat ook in andere delen van Thracische vallei te vinden is. 



Orange Dimyat – Wait what? 2023

Orange Dimyat – Wait what? 2023

Het geloof in Bulgaarse druivenrassen en de zoektocht om hier met verschillende vinificatietechnieke..

€ 18,90 Excl. BTW: € 15,62

Pét-Nat Red Misket Skin Contact NV

Pét-Nat Red Misket Skin Contact NV

De wijnmakers Georgiev/Milkov kozen er bewust voor om met deze laatrijpende druivensoort te werken, ..

€ 18,90 Excl. BTW: € 15,62

Pink Side of Rubin 2023

Pink Side of Rubin 2023

Rubin is een traditionele Bulgaarse druivensoort, ontstaan uit een kruising van Syrah en Nebbiolo. D..

€ 14,00 Excl. BTW: € 11,57

Red Misket - Why not? 2023

Red Misket - Why not? 2023

Red Misket uit de Karlovo-vallei, Zuid-Bulgarije. Deze authentieke en laat rijpende Bulgaarse variët..

€ 13,90 Excl. BTW: € 11,49

Rubin Brestovitsa 2023

Rubin Brestovitsa 2023

Rubin – een traditionele Bulgaarse druivensoort, ontstaan uit een kruising van Syrah en Nebbiolo! Ho..

€ 19,50 Excl. BTW: € 16,12

Weergeven 1 t/m 5 van in totaal 5